MANTOLAMA / ABART MİMARLIK
MANTOLAMA / ABART MİMARLIK
MANTOLAMA / ABART MİMARLIK

KALİTELİ, ESTETİK VE DAYANIKLI DIŞ CEPHE KAPLAMA / MANTOLAMA / ABART MİMARLIK

Mükemmel bir tasarım için geniş bir hayal gücü, yenilikçi bir vizyon, yaratıcı fikirler ve kusursuz bir uygulama yeteneği gerekir. ABART MİMARLIK, yapı tasarımı ve tadilatlarında mükemmel tasarıma ulaşmak için tüm bu aşamaları uzman proje ekibiyle ince eleyip sık dokuyarak hayata geçirir. Yaratıcı çözümlerin projelendirme aşamasından sonra birinci sınıf malzemeler ve sistemler kullanılarak usta ellerde ortaya çıkması kalır. Her yeni proje müşterilerimizin olduğu kadar bizler için de yeni bir heyecandır.

Binalarda dış cephe tasarımı ve mantolama işlemi yapılmadan önce, yapı ön çalışması için keşif yapılmaktadır. Öncelikler ve yapının konum, yaş, mevcut dayanıklılık gibi özel durumları belirlenir. Dış cephe kaplama modellerinin ve panellerinin hangi türde olabileceği belirlenir ve alternatifleri sıralanır. Yapının dış cephesinin teknik özelliklerine uygun olan en doğru mantolama yöntemi seçilerek uygulama işlemine başlanır.

Bina dış cephe uygulamaları iklim koşullarının yaşam alanlarına olumsuz etkisini minimize etmek amacıyla gerçekleştirilen bir yapı onarım çalışmasıdır. Dış duvarların çok daha güçlü ve uzun ömürlü olmasına da katkıda bulunmaktadır.

Dış cephesine ısı yalıtımı yapılan binanın yapısı, doğrama, pencere anatomisi, binanın rakım seviyesi, bulunduğu ilin mevsimsel şartları, binanın gövde yapısında kullanılan mantolama malzemeleri, binanın kat sayısı ve yüksekliği, her katta kaç daire olduğu hatta binanın bulunduğu sokaktaki diğer apartmanlara olan konumu dahi mantolama performansı açısından değerlendirilecek önemli parametreler arasındadır. ABART MİMARLIK tüm bu opsiyonları projelendirmeden başlayarak iş teslimine kadar takip eder, en uygun teknik malzeme ve uygulama yöntemlerini belirler.

Dış cephe kaplama uygulaması yaptırmak isteyenlerin çokça merak ettiği bir soru olan “Bu işlem ne kadar tasarruf sağlar?” sorusuna gelirsek. Doğru malzeme seçimi, profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirilen projelendirme ve uygulama aşamalarının ardından ortalama %40 ila %55 arasında bir enerji tasarrufu sağlanacağı söylenebilir.